Informacje ogólne

  1. Zawody wędkarskie przeznaczone są dla pracowników LZD w Rogowie oraz studentów i pracowników Wydziału Leśnego SGGW.
  2. Zawody wędkarskie należy traktować jako formę wspólnej rozrywki, zacieśniania znajomości i przyjaźni pomiędzy pracownikami wymienionych wyżej instytucji.
  3. Organizatorem zawodów jest Gospodarstwo Rybackie „Chociw”. Ze strony SGGW, przedstawicielem organizatora jest prof. Jerzy Borowski, pracownik Wydziału Leśnego SGGW.
  4. Zawody odbywają się pod patronatem mgr. inż. Grzegorza Wasilewskiego, Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie.

 

Termin, miejsce i czas zawodów

  1. Zawody odbędą się 07 maja (sobota) 2022 roku na stawie Gospodarstwa Rybackiego w Chociwiu koło Rawy Mazowieckiej. Dojazd z Rawy Mazowieckiej na południe, drogą (nr 726) w stronę Opoczna, po 9 km (Chociw) skręcamy w prawo (przydrożny baner kierujący do gospodarstwa rybackiego Chociw), a dalej prosto ok. 700 m do zalewu i miejsca zbiórki (namiary GPS: N51°40’53.1”, E20°15’24.9”).
  2. Zbiórka o godz. 800 na parkingu między budynkami, przy stawach. Termin rozpoczęcia zawodów 900, a termin zakończenia 1500. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. W przypadku silnych i ciągłych opadów możliwe jest skrócenie czasu trwania zawodów.

 

Wymogi regulaminowe

  1. Do zawodów nie jest wymagana karta wędkarska ani żadne inne zezwolenia np. PGRyb.
  2. Dopuszczalne metody połowu: maksymalnie 2 wędki zwykłe, spławikowe, do połowu gruntowego lub żywcówki. Niedopuszczalne są inne metody połowów jak np. spinning, sztuczna mucha, używanie sieci, podrywek itp.
  3. Łowienie odbywa się z brzegu, bez możliwości wchodzenia do wody.
  4. Dopuszcza się stosowanie zanęt, zarówno ciężkich jak i lekkich przez cały czas trwania zawodów.
  5. Wymagany sprzęt wędkarski: oprócz zestawów do połowu, niezbędna jest siatka do przetrzymywania żywych ryb w wodzie.
  6. Zawody oparte są o metodę „złap, zmierz i wypuść”.
  7. Nagrody:
    1. nagroda główna, Puchar Dyrektora LZD W Rogowie, otrzymuje zawodnik, który uzyska największą masę złowionych ryb,
    2. nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski): za zajęcie miejsc 1-3, dla zawodników którzy złowili, najwięcej (w przeliczeniu na masę) ryb; dodatkowa, jedna nagroda za złapanie najcięższej ryby,
    3. wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy drobiazg.
  8. Liczba zawodników jest ograniczona i nie może przekroczyć 20-stu. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
  9. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jerzy_borowski@sggw.edu.pl lub telefonicznie: 695265118, do 05 maja (czwartek). W przypadku skompletowania listy zawodników w terminie wcześniejszym, nowo zgłaszający się do zawodów zostaną poinformowani o braku miejsc.
  10. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania zasady „fair play”, a wszelkie niejasności jednoznacznie i bezdyskusyjnie rozstrzyga sędzia zawodów. W razie niestosowania się do niniejszego regulaminu, sędzia może orzec dyskwalifikację zawodnika.

 

Program zawodów

800 – zbiórka uczestników na parkingu, w gosp. ryb. Chociw

805 – losowanie stanowisk i przejście na stanowiska

810 – przygotowanie stanowisk, sprzętu i zanęcanie

900 – sygnał „wolno łowić”

1450 – sygnał „10 minut do końca łowienia”

1500 – sygnał „koniec łowienia”

1530 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharu i nagród

 

Informacje uzupełniające

  1. Rybostan zbiornika to: karp, karaś, amur, lin, płoć, leszcz, wzdręga, jaź, okoń, sandacz, szczupak, sum, jesiotr. Najczęściej wyławiane ryby to karp (kukurydza) i karaś (różne robaki), a nieco rzadziej pozostałe gatunki. Głębokość zbiornika zwykle nie przekracza 2 m.
  2. Dla wygody wędkowania zaleca się podbierak z długim trzonkiem.
  3. Zawodnicy łapiący na żywca, w przypadku złapania szczupaka, są zobowiązani do jego kupna.
  4. Istnieje możliwość zabrania złapanych ryb na warunkach (cena) ustalonych z gospodarzem zalewu. Kupowane ryby nie mogą przekraczać indywidualnej masy 2 kg (ilość ryb dowolna).
  5. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu pucharu oraz nagród, od godz. 1600 odbędzie się grill/ognisko z posiłkiem regeneracyjnym. Miejsce posiłku: wiata przy bursie studenckiej „Jodełka” w Rogowie.