Wpływ internetu na nasze życie – jak dbać o codzienną higienę cyfrową?

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Koło Naukowe Leśników w porozumieniu z Władzami Dziekańskimi Wydziału Leśnego zaprasza na szkolenie dla pracowników i studentów pt.
Wpływ internetu na nasze życie – jak dbać o codzienną higienę cyfrową?,
które odbędzie się 28 maja br. w godz. 10.00–11.30, w auli II (budynek 34).

Spotkanie poprowadzą Panie Aleksandra Tokarska i Aleksandra Grądzik – psycholożki z Fundacji ”Nie widać po mnie”.

W trakcie zajęć będzie można się dowiedzieć jak wyrabiać sobie dobre nawyki w korzystaniu z urządzeń cyfrowych, tak aby uniknąć stanów takich jak:
– nieustanna potrzeba bycia on-line,
– niepokój podczas ograniczeń w dostępie do sieci,
– izolowanie się od rodziny i rówieśników,
– problemy z koncentracją uwagi i snem.

Poznamy zagrożenia, wynikające z długotrwałego przebywania w świecie wirtualnym, sposoby jak je dostrzegać u siebie i bliskich oraz jak dbać o higienę cyfrową, stosując proste techniki. Dowiemy się jak bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych aby zachować dobre samopoczucie i budujące relacje z bliskimi osobami.

Zapraszamy i prosimy o zachęcenie do udziału znajomych i studentów.

W imieniu organizatorów
Robert Tomusiak
/Opiekun Koła Naukowego Leśników/

Biuro Karier SGGW opracowało wizualnie nasze ogłoszenie o szkoleniu nt. zdrowego korzystania z sieci: https://www.facebook.com/karierasggw/?locale=pl_PL