Wyniki zawodów wędkarskich o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie

W sobotę, 18 maja br., na wodach Rolniczego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Żelaznej odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora LZD w Rogowie.

W zawodach uczestniczyło 15 zawodników, którzy reprezentowali Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie, Instytut Nauk Leśnych, Wydział Leśny oraz Rolniczy Zakład Doświadczalny w Żelaznej.

Zamówiona wcześniej pogoda dopisała i oprócz wędkarskich zmagań można było posłuchać kukułek, wilg, słowików oraz podziwiać pełnię wiosny.

I miejsce (9,71 kg. złowionych ryb) zajął Kol. Bartosz Sobieski (student WL),

II miejsce zajął Kol. Bartosz Góra (przedstawiciel LZD) z wynikiem 9,22 kg.,

a III miejsce zajął Kol. Kamil Nowakowski (student WL) z wynikiem 7,02 kg.

Najcięższą rybą był amur Kol. Bartosza Sobieskiego i ważył 6,32 kg.

Ogółem zawodnicy złowili ponad 62 kg ryb.

Oprócz licznych karasiów, w siatkach znalazły się: leszcze, karpie, liny, amury i płocie.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za skuteczne wędkowanie, kibiców za wytrwały doping i sędziów (Kol. Henryk Szeligowski -sędzia główny oraz Kol. Jerzy Borowski – sędzia pomocniczy) za precyzyjne pomiary okraszone bezpośrednimi relacjami z poszczególnych stanowisk.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie i wręczenie cennych nagród i pamiątek oraz za relaksujące spotkanie, regenerujące stracone podczas zawodów siły, które to odbyło się na terenie RZD w Żelaznej.

Panu Dyrektorowi Pawłowi Wołoszynowi (startującemu również w zawodach) serdecznie dziękujemy za udostępnienie na zawody pięknie położonego zbiornika wodnego i bardzo miłą i przyjazną atmosferę w trakcie oraz po zawodach.

Do zobaczenia w jesiennej edycji zawodów, tym razem o puchar Dziekan Wydziału Leśnego SGGW.