ICA Biodiversity Challenge – ICA BioBlitz 2023, 22 maja - 30 czerwca 2023

Chcesz zrobić coś ważnego na rzecz ochrony różnorodności biologicznej?

 

Razem z nami weź udział w ICA BioBlitz 2023 – otwartej, interaktywnej i integracyjnej inicjatywie na rzecz poznania i ochrony różnorodności biologicznej kampusów 13 uczelni europejskich i krajów sąsiednich (zrzeszonych w ICA), w tym kampusu Szkoły Głównej  Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zapraszamy! Bo różnorodność biologiczną traktujemy poważnie i chcemy przyczynić się do wzrostu świadomości społecznej o tym czym różnorodność biologiczna jest i jak ją chronić.

 

Cel praktyczny ICA BioBlitz 2023 w SGGW

Praktycznym celem tej inicjatywy jest określenie różnorodności biologicznej poprzez zarejestrowanie w czasie od 22 maja do 30 czerwca br. wszystkich żyjących gatunków roślin, zwierząt i grzybów na obszarze kampusu SGGW im. Edwarda hr. Raczyńskiego przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie.

 

Jak można uczestniczyć w ICA BioBlitz 2023?

Intencją BioBlitz 2023 jest integracyjne działanie studentów i pracowników uczelni a także osób spoza uczelni. Dlatego jeśli jesteś pracownikiem SGGW i posiadasz wiedzę umożliwiającą rozpoznanie roślin, zwierząt lub grzybów podziel się nią z innymi w ramach warsztatów terenowych od 22 maja do 30 czerwca a wyniki obserwacji niech każdy uczestnik zarejestruje samodzielnie. Jeśli chciałbyś rozszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czym jest różnorodność biologiczna dołącz do nas! Przekonasz się, że  różnorodność biologiczna to nie tylko lasy deszczowe i rafy koralowe, że można ją znaleźć wszędzie. Uważne przyjrzenie się temu, co można znaleźć na terenach uniwersyteckich, to też świetny sposób na poznanie różnorodności biologicznej.

 

Jak zarejestrować swoją obserwację rośliny, zwierzęcia lub grzyba na terenie kampusu SGGW?

Rejestracja obserwacji odbywać się będzie elektroniczne w aplikacji Observation.org.: może jej dokonać każdy: student, pracownik a także gość, osoba spoza uczelni. Platforma będzie pokazywać obserwacje dla każdej z 13 uczelni  uczestniczących w ICA BioBlitz 2023 osobno, umożliwiając śledzenie postępów. 
Ważne uwagi! Wymagane jest założenie konta na platformie; tylko obserwacje zarejestrowane pomiędzy 22 maja a 30 czerwca br. będą uwzględnione i zaliczone na rzecz SGGW w ramach ICA BioBlitz 2023.

 

Jak dowiedzieć się  o warsztatach prowadzonych przez pracowników i studentów Instytutu Nauk Leśnych w ramach ICA BioBlitz 2023?

W sprawach związanych z uczestnictwem w ICA BioBlitz 2023 można kontaktować się z koordynatorem ds. ICA BioBlitz2023 na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie: e-mail: katarzyna_marciszewska@sggw.edu.pl.

 

Przydatne linki

Link do platformy do wprowadzania obserwacji:  https://observation.org/pages/getting-started/

Link do grafiki określającej granice naszego kampusu na potrzeby ICA BioBlitz 2023: https://waarneming.nl/bioblitz/warsaw-university-of-life-sciences/