Uchylenie rozporządzenia czasowo ograniczającego działalność uczelni

Najważniejsze informacje ogłoszone przez Ministra Edukacji i Nauki:

– Z dniem 15 sierpnia 2021 r. nastąpiło zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni i podmiotów prowadzących kształcenie doktorantów, wprowadzonego pierwotnie na okres od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r.

– Ministerstwo Edukacji i Nauki co do zasady przewiduje w nadchodzącym roku akademickim 2021/2022 powrót do tradycyjnego, stacjonarnego prowadzenia zajęć w siedzibach uczelni lub ich filiach jako podstawowej formy kształcenia.

– Uchylenie rozporządzenia czasowo ograniczającego działalność uczelni, o którym mowa powyżej, oznacza, że w terminie do 14 października 2021 r. musi zostać przedłużona ważność legitymacji studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich.

– W opinii Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także m.in. Głównego Inspektora Sanitarnego do prowadzenia działalności dydaktycznej uczelni nie mają zastosowania limity osób określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 861, ze zm.). Decyzje w zakresie określenia liczebności grup na poszczególnych zajęciach dydaktycznych leżą w gestii władz uczelni.

Szczegóły na stronie MEIN: LINK