Władze SGGW spotkały się z delegacją z University of Applied Forest Sciences (Rottenburg, Niemcy)

Wizyta delegacji z University of Applied Forest Sciences na czele z Rektorem Prof. Dr. Dr. h.c. Bastianem Kaiserem była okazją do omówienia szans i perspektyw rozwoju obu uczelni.

Na spotkaniu obie strony przedstawiły możliwości prowadzenia wspólnych badań, a także możliwości prowadzenia wymiany akademickiej. Spotkanie odbyło się 5 marca 2024 r. w Pałacu Rektorskim SGGW. W wydarzeniu uczestniczyli:

Prof. dr hab. Michał Zasada, Rektor SGGW,
Prof. Dr. Dr. h.c. Bastian Kaiser, Rektor University of Applied Forest Sciences,
Dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej,
Dr hab. Roman Wójcik, prof. SGGW, Dyrektor Instytutu Nauk Leśnych,
Prof. dr hab. Marta Aleksandrowicz-Trzcińska, Dziekan Wydziału Leśnego.

Seminarium naukowe

Wizyta Profesora Kaisera w SGGW miała także aspekt naukowy, którym było seminarium pt.

Cele gospodarki leśnej w zmieniającym się świecie. Dlaczego świat zmienia się szybciej niż lasy i dlaczego lasy zmieniają się szybciej niż organizacje nimi zarządzające”.

Uroczystego otwarcia seminarium dokonała dr hab. Emilia Janeczko, prof. SGGW, zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Leśnych.