XXXIII BIEG LEŚNIKA wokół Arboretum w Rogowie - środa, 20 października 2021 r.

Szanowni Państwo,

po roku przerwy, spowodowanej pandemią Covid-19, wracamy do naszej pięknej tradycji – Biegu Leśnika wokół Arboretum w Rogowie.

Początkowo Bieg organizowany był tylko dla pracowników i studentów naszego Wydziału. Wraz z upływem czasu do Biegu coraz liczniej dołączali nasi absolwenci oraz młodzież szkolna, głównie z Rogowa i okolic. Wszystko to sprawia, że Bieg Leśnika promuje nie tylko zdrowy styl życia ale również leśnictwo i SGGW w Warszawie. Pozostaje przy tym imprezą o kameralnym charakterze i jest swego rodzaju świętem naszego Wydziału i Instytutu.

Tradycyjna trasa dla mężczyzn to pełne okrążenie Arboretum (około 3200 m); trasa dla Pań to połowa tego dystansu. Dla dzieci do 12 lat zaplanowaliśmy trasę liczącą około 600 m, a dla młodzieży do 18 lat – około 1000 m.

Tegoroczny, XXXIII Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie, odbędzie się w środę 20 października 2021 r. Start przed Bursą SGGW w Rogowie dla dzieci i młodzieży planowany jest na godz. 14:00 a rozdanie nagród na godz. 15:30. Bieg dla dorosłych rozpocznie się o godz. 16:00, a rozdanie nagród przewidziane jest przy ognisku na godz. 18:30.

Dla osób wyjeżdżających z Warszawy do Rogowa zapewniamy bezpłatny autokar, który wyruszy spod Budynku Wydziału Leśnego na kampusie SGGW o godz. 13:15. Przewidywany powrót między godz. 22.00 a 23.00. Miejsce w autokarze można zarezerwować kontaktując się z komandorem Biegu (robert_tomusiak@sggw.edu.pl).

Bieg odbędzie się pod patronatem Dziekana Wydziału Leśnego Prof. dr hab. Marty Aleksandrowicz-Trzcińskiej oraz Dyrektora Instytutu Nauk Leśnych dr hab. Romana Wójcika.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam,

Robert Tomusiak

/Komandor Biegu/