XXXIV Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie - ZAPRASZAMY

Szanowni Państwo!

Zapraszam wszystkich pracowników Wydziału i Instytutu na XXXIV Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie!

Bieg stanowi wieloletnią, piękną tradycję naszego Wydziału. Przypomnę, że początkowo Bieg organizowany był tylko dla pracowników i studentów naszego Wydziału. Wraz z upływem czasu na Biegu pojawiali się nasi absolwenci oraz młodzież szkolna z Rogowa i okolic. Tym samym Bieg Leśnika stał się wydarzeniem promującym nie tylko zdrowy styl życia ale również leśnictwo i SGGW w Warszawie. Pozostaje przy tym imprezą o wyjątkowym, kameralnym charakterze i jest swego rodzaju świętem naszego Wydziału i Instytutu. Bardzo często zadziwiają nas pomysły studentów odnośnie sposobów i przebrań w jakich pokonują trasę Biegu.

Tradycyjna trasa dla mężczyzn to pełne okrążenie Arboretum (około 3200 m); trasa dla Pań to połowa tego dystansu. Dla dzieci do 12 lat zaplanowaliśmy trasę liczącą około 600 m, a dla młodzieży do 18 lat – około 1000 m.

Tegoroczny, XXXIV Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie, zaplanowany jest na środę 19 października 2022 r. Start i meta przed Bursą SGGW w Rogowie. Rozpoczęcie Biegu dla dzieci i młodzieży planowane jest na godz. 14:00 a rozdanie nagród na godz. 15:30. Bieg dla dorosłych rozpocznie się o godz. 16:00, a rozdanie nagród przewidziane jest na godz. 18:30. Rejestracja rozpoczyna się godzinę przed Biegiem w miejscu startu.

Udział w Biegu jest całkowicie bezpłatny, a dla wszystkich uczestników Biegu ufundowaliśmy pamiątkowe koszulki. Po Biegu zapraszamy na ognisko.

Dodatkowo, dla osób wyjeżdżających z Warszawy do Rogowa zapewniamy bezpłatny autokar, który wyruszy spod Budynku Wydziału Leśnego na kampusie SGGW o godz. 13:15. Przewidywany powrót na kampus po godz. 23.00.

Miejsce w autokarze można zarezerwować pod poniższym linkiem: LINK

Bieg odbędzie się pod patronatem Dziekana Wydziału Leśnego Prof. dr hab. Marty Aleksandrowicz-Trzcińskiej oraz Dyrektora Instytutu Nauk Leśnych dr hab. Romana Wójcika.

Organizatorami tegorocznego Biegu są:

– Koło Naukowe Leśników

– Klub Biegających Leśników

– Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie

– Wydział Leśny i Instytut Nauk Leśnych SGGW

– Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogowie.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam,
Robert Tomusiak
/Komandor Biegu/