Zmarł prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki

Z ogromnym smutkiem dowiedzieliśmy się o odejściu Pana Profesora Tomasza Zawiły-Niedźwieckiego.

Pan Profesor ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1979 r.

W 1994 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Leśnym SGGW na podstawie rozprawy „Ocena stanu lasu w ekosystemach zagrożonych z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych i systemu informacji przestrzennej”.

W latach 2002-2007 wykładał na Wydziale Lasu i Środowiska Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Eberswalde (Niemcy).

Jednocześnie od 2005 r. był wicedyrektorem niemieckiej części międzynarodowych studiów magisterskich „Forest Information Technology”, prowadzonych wspólnie przez SGGW i Uniwersytet w Eberswalde.

W latach 2016-2017 wykładał na Wydziale Leśnym w Samodzielnym Zakładzie Geomatyki i Gospodarki Przestrzennej SGGW w Warszawie.

Pan Profesor był osobą wysoce cenioną za swoje wyjątkowe podejście do obowiązków zawodowych.

Posiadał nie tylko ogromną wiedzę, ale też potrafił doskonale ją wykorzystywać w swojej pracy. Zawsze pomocny i oddany.

Będzie nam bardzo brakowało Jego obecności wśród nas!

Fot. materiał archiwalny Instytutu Badawczego Leśnictwa